MAY Tohum’dan Kazanmayı Bilen Çiftçi Projesi

Türkiye’nin önder tohum firmalarından MAY Tohum, Kazanmayı Bilen Çiftçi projesi kapsamında gerçekleştirdiği bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimleriyle çiftçilerin tarımsal üretimdeki verimliliklerini arttırmaları için destek oluyor, geleceklerine bereket katıyor.

1978 yılından beri sebze, tarla, endüstri ve yem bitkileri tohumlarının ıslahı, üretimi, pazarlama ve satışı konularında faaliyet gösteren MAY Tohum, Türk tarım sektöründe katma değer sağlamak için yatırımlarına devam ediyor. Ar-Ge faaliyetlerine, tohum üretim süreçlerine ve çalışanlarına yaptığı yatırımların yanı sıra gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de, çiftçilere yönelik gerçekleştirdiği eğitimlerle finansal okuryazarlık ve üretim teknikleri konularında bilgilendirmeler yaparak, çiftçilerin farkındalıklarını arttırıyor. Sürekli gelişim vizyonuyla geliştirdiği Kazanmayı Bilen Çiftçi Projesi ile MAY Tohum, tarım sektörünün en önemli paydaşları olan çiftçileri, tarımsal üretim süreçlerindeki teknik konular ve bütçe ve finans yönetimi konularında bilgilendirmeyi hedefliyor.

Kazanmayı Bilen Çiftçi Projesinin İlk Durağı Konya

Türkiye’nin farklı bölgelerinde, çiftçilerle bir araya gelmeyi planlayan MAY Tohum, Kazanmayı Bilen Çiftçi projesine 19 Şubat’ta Konya’da gerçekleştirdiği eğitim etkinliği ile başladı. Konyalı çiftçilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen eğitim etkinliğinde, çiftçiler, Finansal Okur Yazarlık ve Hayvan Beslemesinde Mısır Silajının Önemi konularında bilgilendirildi. Avrupa Yatırım ve Kalkınma Bankası ( EBRD) işbirliği ile gerçekleştirilen etkinlikte, finansal okuryazarlık alanında uzman eğitmen ve yazar Hakan Turgut, girişimcilik, tarımsal üretimde bütçe ve finans yönetimi, nakit para yönetimi ve yatırım yönetimi konularında bilgileri çiftçilerle paylaştı.

Etkinliğin ikinci bölümünde de Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hayvan Besleme Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmet Türkmen, Hayvan Beslemesinde Mısır Silajının önemi, kaliteli bir mısır silajında olması gereken besin değerleri ve hayvansal üretime etkileri konularında sahada yanlış bilinenleri vurgulayarak çiftçileri bilgilendirdi. Kazanmayı Bilen Çiftçi projesi kapsamındaki eğitim programının ikincisini ise 9 Mart’ta Çanakkale’de gerçekleştirecek olan MAY Tohum, Çanakkaleli çiftçilere, finansal okuryazarlık konularında bilinçlendirme çalışmalarına devam edecek.

Hibrit Ayçiçeği, Hibrit Mısır, Pamuk, Taze Fasulye ve Tatlı Mısır türlerinde tohum ıslahı ve üretimi konusunda Türk tarım sektörünün öncü firmalarından olan MAY Tohum, Türkiye pazarındaki faaliyetlerinin yanı sıra portföyündeki katma değeri yüksek çeşitlerle 40’ın üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

 

 

 

 

Son Eklenen yazılar

Netafim ile Agroexpo 2020’de Yapay Zekâ Konuşuldu

Netafim ile Agroexpo 2020’de Yapay Zekâ Konuşuldu

Netafim Türkiye ekibi, her sene katıldığı Agroexpo Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda tarım sektörüne dair yeni ürünlerini dört gün boyunca iş ortaklarıyla ve standı ziyaret eden bütün katılımcılarla buluşturdu.

Avrupa’nın 4. Türkiye’nin ise en büyük tarım fuarından biri olan Agroexpo Tarım ve Hayvancılık Fuarı, bu yıl 15. kez İzmir’de gerçekleştirildi. 6-9 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen ve sektör paydaşlarını bir araya getiren fuara, 75 ülkeden 950 tarım ve hayvancılık firması katıldı. Fuarın en önemli katılımcılarından biri olan ve damla sulama konusunda geliştirdiği yapay zekâ teknolojileriyle ön plana çıkan Netafim Türkiye’nin standı, ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

UPL TÜRKİYE ve PANKOBİRLİK’ten Nitelikli İş Birliği

UPL TÜRKİYE ve PANKOBİRLİK’ten Nitelikli İş Birliği

Dünyanın uzun vadeli besin arzını güvence altına almaya odaklanmış ve bu yönde tasarlanan bitki koruma çözümleri sunan global bir tedarikçi olan UPL Türkiye, geçtiğimiz hafta Antalya Rixos Otel’de Pankobirlik Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği’nin Türkiye genelinde çalışan 120 satış personeliyle birlikte düzenlediği toplantıda Tazz, Celmitron, Avıate, Fist Gold ve Pantera ürünlerinin lansmanını gerçekleştirdi.

ADAMA 2020 Sezonuna Distribütörleri İle Birlikte Başladı

ADAMA 2020 Sezonuna Distribütörleri İle Birlikte Başladı

Bitki koruma sektörünün lider uluslararası fir­malarından biri olan ADAMA, 7-9 Şubat tarihlerinde Kıbrıs Elexus Hotel’de düzenlediği Distribütör Konferansı ile 2020 sezonuna başlangıç yaptı.

2019 yılında gösterdiği büyüme oranı ile başarılı bir şekilde Türkiye’de 5’inci yılını dolduran ADAMA; bu başarısında büyük pay sahibi olan, bölge distribütörleri ve ekipleriyle 7-9 Şubat tarihlerinde düzenlenen konferansta bir araya geldi. ADAMA Türkiye ekibinin tüm kadrosu ile katıldığı ve ev sahipliği yaptığı konferansta, 2019 yılı değerlendirilirken, 2020 yılı için de sektörün dinamikleri ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.