Netafim ile Agroexpo 2020’de Yapay Zekâ Konuşuldu

Netafim Türkiye ekibi, her sene katıldığı Agroexpo Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda tarım sektörüne dair yeni ürünlerini dört gün boyunca iş ortaklarıyla ve standı ziyaret eden bütün katılımcılarla buluşturdu.

Avrupa’nın 4. Türkiye’nin ise en büyük tarım fuarından biri olan Agroexpo Tarım ve Hayvancılık Fuarı, bu yıl 15. kez İzmir’de gerçekleştirildi. 6-9 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen ve sektör paydaşlarını bir araya getiren fuara, 75 ülkeden 950 tarım ve hayvancılık firması katıldı. Fuarın en önemli katılımcılarından biri olan ve damla sulama konusunda geliştirdiği yapay zekâ teknolojileriyle ön plana çıkan Netafim Türkiye’nin standı, ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Yeni teknolojiler sergilendi

Her sene olduğu gibi bu sene de Agroexpo Fuarı’nda yeni teknolojilerini üretici ve bayilere sergileyen Netafim Türkiye, 2019’da piyasaya sürdüğü 3 yeni ürünün ve Netafim Akademi’nin tanıtımını yaptı. Agroexpo için özel hazırlanan standında ziyaretçilerini ağırlayan Netafim, yapay zekaya sahip ilk sulama sistemi NetBeat™’i görücüye çıkardı. Tarlanın sulama alanını her yerden kolayca izlemeyi ve analiz etmeyi sağlayan, yapay zekaya sahip ilk sulama sistemi olan NetBeat™, ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği ürünlerden biri oldu. Öte yandan NETAFIM’in geliştirdiği yeni teknolojisi sayesinde düşük debi ile yüksek performans gösteren damla sulama boruları DripNet PC™ X ve Typhoon™ Plus da yine fuarda öne çıkan ürünlerden oldu. Fuarda öne çıkarılan bir diğer ürün ise şimdiye kadar üretilmiş en ince duvarlı boru olma özelliğine sahip Streamline™ X oldu. Güçlendirilmiş dış dokusuyla hızlı, verimli ve uygun maliyetli bir şekilde kurulum sağlayan Streamline™ X, Netafim Türkiye ekibi tarafından meraklılarına anlatıldı.

Ayrıca Agroexpo Fuarı’nda Netafim Akademi’nin lansmanını yapan firma, damla sulama konusunda makale, video ve podcast içerikler ürettiği bu yeni dijital yetkinlik platformunu tüm üretici ve iş ortaklarına tanıttı. Ziyaretçilerin Netafim standında en çok ilgi gösterdiği alanlardan biri olan Netafim Akademi, damla sulama konusunda hem üreticileri hem de tarım meraklılarını bilgilendirmeyi amaçlıyor.

Netafim üreticilerin yanında

Bu yılki Agroexpo Fuarı’nı değerlendiren Netafim Türkiye ve Orta Asya Pazarlama Müdürü Harun Kendir, fuarın kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, “Yeni ürünler geliştirmeye gayret gösteren bir firmayız. Agroexpo ise Türkiye’nin en büyük tarım fuarı olmasıyla hem bizler hem de ziyaretçiler için kritik bir öneme sahip” dedi. Yeni ürünlerini ziyaretçilere tanıtmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Kendir, “Her sene katıldığımız fuarda ürünlerimizi ziyaretçilerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bütün üreticilerin ve bayilerin burada olması bizler için çok önemli. Standımızı ziyaret eden üreticilere destek olmaya çalışıyoruz ve önümüzdeki yılın planını onlarla birlikte yapıyoruz” açıklamasında bulundu.

 

Son Eklenen yazılar

MAY Tohum’dan Kazanmayı Bilen Çiftçi Projesi

MAY Tohum’dan Kazanmayı Bilen Çiftçi Projesi

Türkiye’nin önder tohum firmalarından MAY Tohum, Kazanmayı Bilen Çiftçi projesi kapsamında gerçekleştirdiği bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimleriyle çiftçilerin tarımsal üretimdeki verimliliklerini arttırmaları için destek oluyor, geleceklerine bereket katıyor.
1978 yılından beri sebze, tarla, endüstri ve yem bitkileri tohumlarının ıslahı, üretimi, pazarlama ve satışı konularında faaliyet gösteren MAY Tohum, Türk tarım sektöründe katma değer sağlamak için yatırımlarına devam ediyor.

UPL TÜRKİYE ve PANKOBİRLİK’ten Nitelikli İş Birliği

UPL TÜRKİYE ve PANKOBİRLİK’ten Nitelikli İş Birliği

Dünyanın uzun vadeli besin arzını güvence altına almaya odaklanmış ve bu yönde tasarlanan bitki koruma çözümleri sunan global bir tedarikçi olan UPL Türkiye, geçtiğimiz hafta Antalya Rixos Otel’de Pankobirlik Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği’nin Türkiye genelinde çalışan 120 satış personeliyle birlikte düzenlediği toplantıda Tazz, Celmitron, Avıate, Fist Gold ve Pantera ürünlerinin lansmanını gerçekleştirdi.

ADAMA 2020 Sezonuna Distribütörleri İle Birlikte Başladı

ADAMA 2020 Sezonuna Distribütörleri İle Birlikte Başladı

Bitki koruma sektörünün lider uluslararası fir­malarından biri olan ADAMA, 7-9 Şubat tarihlerinde Kıbrıs Elexus Hotel’de düzenlediği Distribütör Konferansı ile 2020 sezonuna başlangıç yaptı.

2019 yılında gösterdiği büyüme oranı ile başarılı bir şekilde Türkiye’de 5’inci yılını dolduran ADAMA; bu başarısında büyük pay sahibi olan, bölge distribütörleri ve ekipleriyle 7-9 Şubat tarihlerinde düzenlenen konferansta bir araya geldi. ADAMA Türkiye ekibinin tüm kadrosu ile katıldığı ve ev sahipliği yaptığı konferansta, 2019 yılı değerlendirilirken, 2020 yılı için de sektörün dinamikleri ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.