UPL TÜRKİYE ve PANKOBİRLİK’ten Nitelikli İş Birliği

Dünyanın uzun vadeli besin arzını güvence altına almaya odaklanmış ve bu yönde tasarlanan bitki koruma çözümleri sunan global bir tedarikçi olan UPL Türkiye, geçtiğimiz hafta Antalya Rixos Otel’de Pankobirlik Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği’nin Türkiye genelinde çalışan 120 satış personeliyle birlikte düzenlediği toplantıda Tazz, Celmitron, Avıate, Fist Gold ve Pantera ürünlerinin lansmanını gerçekleştirdi.

Bitki Koruma Ürünleri Tedarik Müdür Yardımcısı Özhan Canoler’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, UPL Türkiye, Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Halil Köstekli’nin şeker pancarı üretiminde yabancı ot mücadelesi, şeker pancarı çıkış öncesi ve çıkış sonrası çözümleri, kullanım dönemleri, yurtdışındaki uygulamaları hakkında sağladığı bilgilendirme ile devam etti.

Sunumuna UPL Türkiye hakkında bilgilendirme yaparak başlayan Köstekli “Dünyanın en büyük 5. firması, Türkiye’nin ise en büyük 5. büyük zirai firması olan UPL olarak hedefimiz Türkiye’de ilk 3’e girmek. Bu hedef doğrultusunda da Pankobirlik’le yaptığımız işbirliğiyle çok güzel bir yola çıktık, uzun süren bir yolculuk olmasını diliyoruz.” şeklinde konuştu.

Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği satış personelinin ilgisinin yoğun olduğu toplantı UPL Türkiye ve Pankobirlik Pancar Ekicileri Kooperatifleri ile planlanan iş birliğinin büyük bir adımıdır. 1951 yılında Türkiye Şeker Sanayii’nin genişletilmesi konusunda alınan kararların uygulamasıyla kooperatifler halinde teşkilatlanmaya başlayan Pancar ekicileri tarafından kurulan Pankobirlik, ülkemizin 64 ilinde, 13.750 yerleşim biriminde pancar üretimi yapan, yaklaşık 1.5 milyon ortağıyla, 31 pancar kooperatifinin 321 şubesi, 8 kooperatif şeker fabrikası, (Amasya, Kayseri, Boğazlıyan, Konya, Çumra) ve 50’nin üzerinde tarımsal amaçlı iştirakiyle çalışmalarını sürdürmektedir.

Son Eklenen yazılar

Netafim ile Agroexpo 2020’de Yapay Zekâ Konuşuldu

Netafim ile Agroexpo 2020’de Yapay Zekâ Konuşuldu

Netafim Türkiye ekibi, her sene katıldığı Agroexpo Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda tarım sektörüne dair yeni ürünlerini dört gün boyunca iş ortaklarıyla ve standı ziyaret eden bütün katılımcılarla buluşturdu.

Avrupa’nın 4. Türkiye’nin ise en büyük tarım fuarından biri olan Agroexpo Tarım ve Hayvancılık Fuarı, bu yıl 15. kez İzmir’de gerçekleştirildi. 6-9 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen ve sektör paydaşlarını bir araya getiren fuara, 75 ülkeden 950 tarım ve hayvancılık firması katıldı. Fuarın en önemli katılımcılarından biri olan ve damla sulama konusunda geliştirdiği yapay zekâ teknolojileriyle ön plana çıkan Netafim Türkiye’nin standı, ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

MAY Tohum’dan Kazanmayı Bilen Çiftçi Projesi

MAY Tohum’dan Kazanmayı Bilen Çiftçi Projesi

Türkiye’nin önder tohum firmalarından MAY Tohum, Kazanmayı Bilen Çiftçi projesi kapsamında gerçekleştirdiği bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimleriyle çiftçilerin tarımsal üretimdeki verimliliklerini arttırmaları için destek oluyor, geleceklerine bereket katıyor.
1978 yılından beri sebze, tarla, endüstri ve yem bitkileri tohumlarının ıslahı, üretimi, pazarlama ve satışı konularında faaliyet gösteren MAY Tohum, Türk tarım sektöründe katma değer sağlamak için yatırımlarına devam ediyor.

ADAMA 2020 Sezonuna Distribütörleri İle Birlikte Başladı

ADAMA 2020 Sezonuna Distribütörleri İle Birlikte Başladı

Bitki koruma sektörünün lider uluslararası fir­malarından biri olan ADAMA, 7-9 Şubat tarihlerinde Kıbrıs Elexus Hotel’de düzenlediği Distribütör Konferansı ile 2020 sezonuna başlangıç yaptı.

2019 yılında gösterdiği büyüme oranı ile başarılı bir şekilde Türkiye’de 5’inci yılını dolduran ADAMA; bu başarısında büyük pay sahibi olan, bölge distribütörleri ve ekipleriyle 7-9 Şubat tarihlerinde düzenlenen konferansta bir araya geldi. ADAMA Türkiye ekibinin tüm kadrosu ile katıldığı ve ev sahipliği yaptığı konferansta, 2019 yılı değerlendirilirken, 2020 yılı için de sektörün dinamikleri ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.